ما تکنولوژی را برای ارتباط جهان با یکدیگر خلق می‌کنیم

از شبکه گرفته تا نرم افزار ، خدمات گرفته تا دستگاه‌هایی برای ارائه‌دهندگان خدمات ارتباطات، صنایع، بخش دولتی و مصرف کنندگان.

Nokia 3.2

مشاهده بیشتر، عملکرد بهتر

Nokia 6.1 Plus

داستان خود را بگو

Nokia 8.1

فراتر از انتظار

Nokia 9 PureView

همه جزئیات را کشف کن

درباره نوکیا

 

نوکیا معروف به غول موبایل سازی جهان و بزرگترین نوآور و قدیمی‌ترین شرکت موبایل جهان است که نفر دوم موبایل سازی جهان است که در سالهای اخیر شاهد پیشرفت گوشی‌های لمسی بوده. شرکت تجهیزات مخابراتی فنلاندی که تمام محصولات و قطعات نوکیا فنلاندی هستند اما ساخت آنها ساخت کشورهای:(هند و مجارستان و فنلاند و نروژ و سوئد و روسیه وچین و بریتانیا) است، که تمرکز اصلی آن بر تولید تجهیزات و زیرساخت‌های ارتباطات مخابراتی و نرم‌افزارهای نقشه و ناوبری معطوف می‌باشد. این شرکت از طریق شرکت تابعه نوکیا سولوشنز اند نتورکس در حوزه‌های تجهیزات پهنای باند شبکه‌های موبایل و خدمات مولتی‌مدیا نیز فعالیت می‌کند.

ریشه‌های تأسیس شرکت نوکیا به سال ۱۸۶۵ بازمی‌گردد، که فردریک ایدستام با مشارکت لئو میشلن اقدام به راه‌اندازی شرکت نوکیا نمود. این شرکت در آغاز در زمینه تولید کاغذ فعالیت می‌کرد، ولی در سال ۱۸۹۶ ایدستام بازنشسته شد و میشلن ریاست شرکت را در دست گرفت که در پی آن در سال ۱۸۹۸ نوکیا شروع به تولید لاستیک و تایر اتومبیل نمود.

از ۱۹۱۲ این شرکت وارد عرصه تولید تجهیزات خطوط تلفن، تلگراف و سیم‌کشی الکتریکی شد. بعدها وارد بازار مخابرات گردید. در سال ۱۹۸۸ بخش تولید تایر این شرکت تحت نام نوکیان تایرز تفکیک شد و در ۱۹۸۹ نیز بخش تولید کاغذ نوکیا نیز به شرکت اس‌سی‌آ واگذار گردید. این شرکت از ابتدای دهه ۱۹۹۰ فعالیت خود را تنها بر بازار مخابرات متمرکز نمود.

ساختمان دفتر مرکزی نوکیا در شهر اسپو، فنلاند قرار دارد. سهام شرکت نوکیا در بازار بورس نیویورک و بورس اوراق بهادار هلسینکی معامله می‌شود.

در سال ۲۰۱۵ و با پایان حق انحصار مایکروسافت بر سر برند نوکیا، شرکت نوکیا این بار با همکاری شرکت اچ ام دی گلوبال (که یک شرکت تازه تأسیس فنلاندی است) دوباره به صنعت موبایل بازگشت. بدین صورت که وظیفه تولید و تحقیق و توسعه را شرکت اچ ام دی با برند نوکیا عهده‌دار خواهد بود در سال ۲۰۱۷ نوکیا اولین گوشی‌های هوشمند خود را که شامل، نوکیا۳، نوکیا۵ و نوکیا۶ و نوکیا ۷ و نوکیا۷٫۱ نوکیا۸ و نوکیا ۸٫۱ و نوکیا ۹ که یک گوشی متفاوت ۵ دوربینه می‌باشد را در همایش بین‌المللی موبایل در بارسلونا معرفی کرد

از کجا بخریم ؟
مراکز فروش محصولات NOKIA با ضمانت نامه انفورماتیک گستر

محصولات NOKIA با ضمانت نامه انفورماتیک گستر را میتوانید از کلیه فروشگاه های معتبر و همچنین نماینده های فروش این شرکت تهیه نمایید ، با توجه به اهمیت خواسته مشتریان محصولات انفورماتیک گستر در فروشگاه های الکترونیکی معتبر که در زیر معرفی شده اند نیز قابل تهیه می باشد .


انفورماتیک گستر