BLU-Guarante
card-garanty-1024x775
f
نحوه ی تشخیص گارانتی انفورماتیک گستر

محصولاتی که با گارانتی انفورماتیک گستر عرضه می شوند در مقاطع زمانی متفاوت، شامل هدایا و برخورداری از مزایای خاصی هستند که این مزایا با توجه به لیبل درج شده بر روی آن ها، مشخص خواهند شد. لذا در هنگام خرید کالا با گارانتی انفورماتیک گستر، به اطلاعات این لیبل ها توجه فرمایید.

  • لیبل طلایی گارانتی انفورماتیک گستر: که شامل 18 ماه گارانتی شگفت انگیز انفورماتیک گستر است.
  • محصولات BLU با گارانتی انفورماتیک گستر در بسته بندی های شرینک شده در بازار عرضه می شوند.
شرایط عمومی گارانتی:

1.در حفظ و نگهداري کارت ضمانت و یا برچسب ضمانت نصب شده بر روی محصول دقت فرماييد زيرا المثني صادر نمي شود.
2. ارائه کارت ضمانت و یا برچسب ضمانت، جهت استفاده از امکانات خدمات پس از فروش الزامي است.
3. هزينه ارسال محصول معيوب به مرکز خدمات بر عهده خريدار است.
4. برای ارسال تمامی محصولات به مراکز خدمات انفورماتیک گستر، لازم است که یا از بسته بندی خود محصول مانند جعبه نوت بوک و یا تبلت و یا استفاده از پوشش ضد ضربه مانند پلاستیک های حباب دار بر روی محصول و قرار دادن آنها در کارتن های مناسب استفاده نمود.
5. شرکت انفورماتیک گستر هیچگونه مسئولیتی در خصوص صدمه دیدن، شکستگی، ضرب دیدگی، آب خوردگی و یا گم شدن محصولاتی که به صورت پستی، تیپاکس، باربری، پیک موتوری و یا روش های مشابه حمل، دریافت و یا ارسال می گردند، ندارد.
6. کلیه محصولاتی که در دوران ضمانت، تعویض و یا تعمیر می گردند تا پایان مدت زمان اولیه تحت پوشش خدمات خواهند بود.
7. در صورت عدم وجود سريال يا مخدوش بودن برچسب ضمانت و يا شماره سريال آن، محصول شامل ضمانت نمي باشد.
8. خريدار موظف است در هنگام خريد محصول از سالم بودن برچسب ضمانت، تطابق سريال محصول و شماره سريال ذکر شده بر روي کارت ضمانت، اطمينان حاصل نمايد.
9. محصولاتي که توسط افرادي غير از کارشناسان اين مرکز باز و يا مورد تعميرات قرار گيرند، مشمول ضمانت نمی گردند.
10. عيوب فني که در اثر ضربه، آتش سوزي، آب، نوسانات برق، مواد شيميايي و استفاده غلط و غير معمول از محصول در آن به وجود آمده باشند و يا هرگونه تغييرات فيزيکي و آسيب ظاهري نظير سوختگي قطعات، تاب برداشتن، شکستگي، ترک خوردگي، زنگ زدگي، اکسيده شدن و سولفاته شدن و ساير موارد مشابه، به تشخيص کارشناس مرکز، شامل اين ضمانت نامه نمي شوند.
11. لوازم جانبي مانند کابل و يا آداپتور مشمول ضمانت نمي شوند.
12. مدت زمان پشتیبانی گوشی موبایل 18 ماه از تاریخ شروع ضمانت می باشد.
13. قطعاتی که دارای گارانتی مادام العمر (Lifetime) هستند، تنها تا زمانی که تولید کالا متوقف نشده است تعمیر و یا با قطعه مشابه تعویض می شوند.
14. محصولاتی که دارای گارانتی تعویض می باشند، ابتدا توسط بخش فنی انفورماتیک گستر مورد بررسی قرار می گیرند و در صورت عدم رفع مشکل به صورت نرم افزاری، مورد تعویض قرار می گیرند.
15. محصولاتی که دارای گارانتی تعویض نمی باشند، در صورت امکان مورد تعمیر قرار می گیرند و در غیر این صورت با کالای مشابه تعویض می شوند.
16. محصولاتی که در دوران ضمانت به دلیل توقف تولید و یا به تشخیص کارشناسان مرکز، به دلیل به صرفه نبودن تعمیر بر روی آنها، با محصول مشابه تعویض شوند، مابه التفاوت قیمت مربوطه محاسبه و پرداخت/دریافت خواهد شد.
17. شرايط اختصاصی ضمانت نامه بر روی هر محصول در همین سایت قابل رويت مي باشد و دريافت کارت ضمانت نامه در هنگام خرید محصول به منزله قبول کامل تمامی شرايط توسط خريدار مي باشد.
18. خدمات تعمیری و تعویضی که با اخذ هزینه و با توافق مشتری صورت می گیرد، به مدت یک ماه ضمانت می گردند و در فاکتور مربوطه به مشتری ذکر می شود.
19. قبل از انجام تعمیرات حدود هزینه تعمیر به اطلاع مشتری رسانده می شود و در صورت رضایت مشتری، تعمیرات انجام می پذیرد.
20. چنانچه در دوران پشتیبانی محصول، قطعه یدکی مورد نظر موجود نباشد، شرکت تسهیلاتی را برای تعویض محصول با اخذ هزینه با محصولات مشابه خود فراهم می سازد.
21. تعمیرات کالاهایی که خارج از گارانتی هستند و یا گارانتی آنها تمام شده است مستلزم پرداخت هزینه از طرف مشتری هستند.

انفورماتیک گستر